In Koolitamine

EELK täiskasvanute piiblikursus ootab taas õppijaid

EELK täiskasvanute piiblikursusel Põltsamaa pastoraadis saadakse kokku aastas üheksal korral, reeglina kuu viimasel reedel-laupäeval (jaanuar- mai; august-november).

Alustame reede õhtul ja lõpetame laupäeva pärastlõunal, iga kord on kuus akadeemilist tundi loenguid. Reede õhtul on piiblitund. Aastas on kavas läbi võtta järgmised teemad:

religiooni mõiste ja arengusuunad, Piibel, Piibliraamatu kujunemine ja jaotus, Kolmainus Jumal ja mida Piibel ütleb Jumala kohta, ajalooline Jeesus ja Jeesuse õpetus, algkristlus, kiriku õpetus, kiriku ajalugu, konfessioonid, jumalateenistuse kord, kirikukalender, usuelu (vaimulik eluviis).

Läbiviijateks palume vastavate teemade kompetentsemad lektorid nagu Arne Hiob, Vallo Ehasalu, Urmas Nõmmik, Eenok Haamer, Peeter Paenurm, Kaido Soom, Jaan Lahe jne.

Kursuse maksumus kokku (9 kuud) on 315 eurot. Osavõtumaksu võib maksta ühe kuu kaupa (a’35 eurot).

Uus kursus alustab 25.-26. jaanuaril 2019.

Registreerimine kestab 21. jaanuarini telefonil 5624 6717 või e-mailil: markus.haamer@eelk.ee (Markus Haamer). Samas vastused lisaküsimustele.

Esimese poolaasta kava:

• 25-26.01 – Minu ülesanne ristiinimesena Jumala loodud maailmas.
  • 15-16.02 – Religiooni mõiste ja arengusuunad.
  • 29-30.03 – Piibel. Piibliraamatu kujunemine, jaotus.
  • 26-27.04 – Kolmainus Jumal. Mida Piibel ütleb Jumala kohta?
  • 24-25.05 – Ajalooline Jeesuse. Jeesuse õpetus. Algkristlus.

Korraldavad EELK Misjonikeskus, EELK UI ja TÜ usuteaduskond, EELK Põltsamaa kogudus.

*

Kursuse on seni lõpetanud neli lendu, ühtekokku 80 õpilast. Mida andis kursus 2018. aasta osalejatele, sellest kursuslaste endi suu läbi:

Mari Põld (Juuru Mihkli): „Kursus avardas minu teadmisi ja arusaamisi mitmetest usundeid ja usku puudutavates küsimustes. Huvitavad olid omavahelised arutelud.“

Margit Teller: „Andis mahukaid teadmisi ja oskusi aktiivse kristlasena elamiseks, kasvavat indu Sõna uurimisel, kaaskristlaste armastavat tuge. Oma teemat sügavalt tundvatelt lektoritelt sai vastuseid oma kõhklustele ning küsimustele. Isikliku usuelu analüüsi ja peegeldamise võimalus.“

Anu Seppa (Tartu Pauluse): „Kursus oli julgustav ja vajalik  oma usuelu toetamiseks ja Piibli teemadega tegelemiseks. Andis uusi teadmisi erinevatest usu valdkondadest ja lähenemistest!“

Milvi Roots (Põltsamaa Niguliste): „Kursus oli väga huvitav. Andis uusi teadmisi. Sain juurde esinemisjulgust ja enese väljendamisoskust. Tutvusin väga armsate inimestega, kes on minuga „ühel lainel“. Äratas huvi Piiblit edasi uurima!“

Kaja Jalukse-Järvik (Juuru Mihkli): „Kõik ületas minu ootused – imelised päevad ja tunnid! Imelised kursusekaaslased ja imelised korraldajad. Täielik usus kasvamine koos loengu pidajate ja kursuslastega.“

Karis Kask (EEKBL Laitse kogudus): „Kursus andis mõistmise, kui oluline on aega veeta teiste kristlastega. Ühtne osadus andis tuge, jõudu ja teadmisi. Kõik lektorid rääkisid ka väga palju isiklikke kogemusi koos Jumalaga ja teinekord kõnetab just see kõige rohkem. Tekkis tugev perekonna tunne, mida me selles kiires maailmas väga vajame.“

Anne Uusväli (Põltsamaa Niguliste): „Kursus süvendas minu teadmisi ristiusust, andis uusi teadmisi Piiblist ja oskusi Piibli lugemiseks. Soovitan seda kursust, kuna kursuse toredad juhendajad Kalle ja Markus suudavad liita kursusel osalejad sõbralikuks ja musikaalseks grupiks. Huvitavad loengud sobivad ka mitteusklikele.

Kristi Jalukse (Juuru Mihkli): „Need reede õhtud ja laupäevad olid SÜNDMUSED, mis kosutasid hinge ja vaimu. Ma olen saanud uusi teadmisi, mis on mind tõesti valgustanud ning toonud kaasa muutusi minu ellu. Igaüks, keda kuulasin, täitis minu teadmistes suure lünga! Kõik oli suurepärane!“

Helgi Koho (Põltsamaa Niguliste): „Olen ikka oodanud neid nädalalõppe, millal olid kursused ja kahju oli nendest kordadest, kui osaleda ei õnnestunud. Soovitan seda kursust  ka teistele, selle mõnusa, sõbraliku ja erilise seltskonna pärast, kus kallistatakse üksteist, mida paljudes seltskondades ei tehta. Lektorid olid kõik meeldivad ja tasemel!“

Natalia Žurakovskaja (Juuru Mihkli): „Kursus andis kristlusest avara ülevaate, vastas paljudele küsimustele, pani mõtlema ja mõtisklema. Andis väga palju hinnalist informatsiooni. Jään ootama vilistlastele korraldatavaid loenguid!

Kokku (4 aasta jooksul) on Põltsamaa Piiblikursuse lõpetanud 80 inimest. Eranditult kõik on kinnitanud, et sedalaadi kursust on Eestimaal vaja! Seepärast pöördumegi taas kõigi lugejate poole, kutsudes teid osalema Põltsamaa Piiblikursuse V lennu töös.

Peatse kohtumiseni!