Keilas plaanitakse sügiseks kirikupäevi

EELK Keila kogudus valmistab koos misjonikeskusega ette kirikupäevi 20.-22. oktoobril  2017 “Kindel linn”. Pildil tervitavad teid osa toimkonna liikmeid.

Koguduse õpetaja Marek Roots: “Ettevõtmine on hea võimalus teha kirik kohalikus kogukonnas nähtavamaks ja kuulutada rõõmusõnumit Jumala päästetööst Jeesuses Kristuses. Loodame, et koguduse elu saab nende päevade abiga sädet juurde, eriti tahaks toetada noortetööd. Noortele soovime pakkuda lausa eraldi programmi. Kindlasti pole meie jaoks vähetähtis ka luterliku konfessionaalse identiteedi rõhutamine ja tugevdamine.”

Päevade nimetus tuleb Martin Lutheri tuntud koraalist “Üks kindel linn ja varjupaik”.  Logo Piiblile toetuva asulaga valmistas koguduse laste- ja peretöötaja Maarika Lekarkin.

Reedel, 20.10 avatakse kirikupäevad kell 19 Miikaeli kirikus tervituste, jutluse ja kontserdiga. Kell 21.30 algab samas Taize palvus.

Laupäeval, 21.10 algab Keila Kultuurikeskuses kell 09.30 Arne Hiobi piiblitund Johannese ilmutusraamatu teemal. Kell 11.00 avatakse konverents, kus ettekannetega esinevad Saara Kinnunen teemal „Perekond Lutheri pilgu läbi“ ning Timo Junkkaala teemal „Vääritimõistetud Luther“. Pärast lõunapausi rühmatööd algusega kell 14.30. Muusika ja evangeelium kõlavad alates 15.30, kõneleb ka peapiiskop Urmas Viilma. Kogu päeva on eraldi tegevused lastele ning kell 19 algab noorteprogramm.

Pühapäeval, 22.10 algab Miikaeli kirikus kell 11.00 jumalateenistus armulauaga, kus jutlustab piiskop Tiit Salumäe.

“Ootame kõiki huvilisi nii kirikust kui ka väljastpoolt!” kinnitab Marek Roots.  “Ootame ka teie eestpalveid, et kirikupäevade töö ei läheks tühja ega oleks niisama aja ja raha kulutamine. Kui keegi tunneb soovi kirikupäevi rahaliselt toetada, siis selleks on võimalus kas Misjonikeskuse või Keila Miikaeli koguduse kaudu.”

Vaata ka: Kirikupäevade flaier, pdf