In Koolitamine

Koguduse juhtorganite ja töötegijate koolitus Kuressaares

EELK Saarte praostkonna koguduste aktivistidel on võimalus osaleda koguduse juhtorganite ja töötegijate koolitusel 11. märtsil ja 8. aprillil Kuressaares.

Misjonikeskuse korraldatav koolitus on kogudustele abiks järgnevas:

• õpetab kandma koguduseelu edendamisel ühist vastutust;
  • toetab ja julgustab koguduse juhtorganite liikmeid, töötegijaid ja vabatahtlikke nende ülesannetes;
  • julgustab vaimulikku oma vastutust juhtorganite liikmetega jagama ja ülesandeid delegeerima;
  • annab põhiteadmised koguduse tegevuse, majanduse, seadusandluse ja haldamise kohta;
  • aitab edendada juhtorganite liikmete, töötegijate ja vabatahtlike omavahelist suhtlust;
  • tugevdab osaduse ja koostöö kogemust;
  • jagab praktilisi nõuandeid ning kogemusi.

Koolituse metoodikasse kuuluvad rühmatööd ja vestlusringid, kus analüüsitakse koguduse tööd ja majandustegevust ning püstitatakse ühiseid eesmärke. Lähtutakse konkreetsete koguduste hetkeolukorrast. Osalejatele on abiks koolitusmaterjalid.

Koolitust koordineerib Kartin-Helena Melder (pildil).

Koolitust korraldatakse Soome Ärimeeste Misjoniliidu toetusel.