Sündmused

Nelja Tuule ristirännak

Logo uus valge taustaga

Nelja Tuule ristirännak on nädalapikkune suvine misjonipraktika, mille vältel teenitakse koostöös kogudustega Eestimaa inimesi.
Rännakuid on korraldatud alates 2008. aastast ning need on iga kord kujunenud omanäoliseks vastavalt piirkonna vajadustele ning rändajate oskustele ja annetele. Mõnel rännakul on läbitud pikemaid vahemaid, viimastel aastatel on keskendutud väiksemale piirkonnale.
Viimati, 2016. aastal rännati augustis Võru- ja Põlvamaal misjonipäevade raames.
Rändama on oodatud igaüks, kes selleks kutsumust tunneb. Kindlasti ei pea rändur tundma end professionaalse misjonärina, vaid pigem on see võimalus järele proovida, mida Jumal rändajate läbi korda saadab!
Kontakt: Kirsi Vimpari, kirsi.vimpari@eelk.ee

Piirkondlikud üritused

Koostöös kohalike kogudustega korraldame aeg-ajalt suuremaid piirkondlikke misjoniüritusi. Nii on mitmepäevaseid evangeelseid misjonipäevi toimunud 20 aasta jooksul üle E2016 misjonipäevade logoesti.

2016. aasta misjonipäevad toimusid Võru- ja Põlvamaal nimega “Kae’ üles!” koostöös Võru praostkonnaga. 2017. aastal on misjonipäevad “Kindel linn” kavas 20.-22. oktoobril Keilas.

Misjonipäevade raames toimub palju väiksemaid üritusi, mis aitavad evangeeliumi viia paljudeni ning teha kogudust nähtavamaks oma kogukonnas. Misjonipäevadest on välja kasvanud mitmeid häid vilju, nt pärast 2007. aasta misjonipäevi Rakveres sai alguse siinsete eri kirikute aktiivne hea koostöö.

Misjonipüha

Misjonipühaks on kujunenud EELKs oktoobri neljas pühapäev. Sel pühal kutsume kogudusi eriliselt palvetama ja annetama misjonitöö toetuseks. Iga kogudus saab selle kaudu osaleda misjonitöös. Omi ressursse ühendades saame aidata neid, kes abi vajavad!

Koguduste rajamise toetamine

Jagame visiooni, et EELK on kasvav kirik. Kirik kasvab seespidiselt ja saab tugevamaks vaimus, aga kasvab ka välispidiselt, muutub liikmeskonna poolest suuremaks. Toetame koguduseliikmete usu kasvu ja soovime, et julgemalt võetaks vastutust misjonitöös. Toetame EELK visiooni, et igas üle 500 elanikuga asulas oleks tagatud regulaarne vaimulik teenimine ja igas üle 2000 elanikuga asulas võiks sündida uus kogudus.

Misjonikeskus on olnud toeks Mustamäe ja Saku koguduste rajamisel ning toetab kuulutuspunktide tööd Sauel ja Lasnamäel.