Misjonipüha läkitus kogudustele

EELK kirikukalendri järgi tähistame 28. oktoobril EELK misjonipüha. Oktoobrikuu lõpuga seostub oluline sündmus Eesti misjoni ajaloos. Misjonärid Evald Oviir ja Karl Segebrock surid usumärtritena Ida- Aafrikas 1896. aastal.

Pühapäeva teema annab misjonimõteteks väga kindla aluse: “Andke üksteisele andeks!”  Andeksandmisel on suur mõju inimestevahelistes, rahvaste ja riikide suhetes. Olin käesoleva aasta kevadel Evald Oviiri ja Karl Segebrocki haual Aruchas, Akeri külas. Seal on misjonäride hauad ja nende lähedal üks suur ja kõrge lepitusrist. 1993. aastal paigutati see lepitusrist sinna selleks, et tähistada leppimist kahe osapoole vahel. Misjonärid said surma kohaliku hõimu kuninga otsusel. Saksa sõjavägi, kes tol ajal selles piirkonnas koloniaalvaldusi valvas, karistas kohalikku hõimu karmilt: umbes kolmsada kohalikku tapeti. See on Aafrika ajaloos verine jälg, ja täna seisab seal kohal lepitusrist. Aega kulus selleks aastkümneid, aga tänu Jumalale selleni jõuti.

Meiegi misjonisõnum lähtub Jeesuse lepitusristist. Kirjas filiplastele ütleb apostel Paulus, et kogudus kasvaks usutunnetuses ja tajumises ning teeks kindlaks peaasja. Fl.1,9-10.

Mõeldes koguduse ja kiriku misjonivastutusele, siis on väga oluline lähtuda peaasjast ehk tähtsuse järjekorrast. Me ei peaks olema kirikutöös orienteeritud ehitustele, vaid inimestele. Liiga sageli näeme oma perspektiivi negatiivselt ja unustame, et negatiivsus kasvatab negatiivsust.

Liiga palju räägime sellest, kui vähe meid on, ega märka seda, kus on meie kasvu võimalused. Paljud tõsiasjad meie ühiskonnas annavad tunnistust hoopis meie rahva avatusest usule evangeeliumisse. Igahommikused raadiopalvused, riiklike pühade TV-ülekanded, Rooma paavsti Eesti-visiidi ülekanne täies mahus jm tõsiasjad peaksid meid panema tänama Jumalat, et meie töö kannab tõhusat vilja täna ja ka pärast meid.

Misjonikeskuse poolt soovin õnnistust EELK misjonipühaks, tänan teid koostöö ja toetuse eest. Käesoleval aastal on meie märtermisjonäride  surmapäeval, 20.oktoobril, ka hõimupäev, mil meenutatakse sugulasrahvaste olukorda ja palvetatakse nende eest. Seetõttu soovin, et annaksime oma korjanduse hõimurahvaste töö toetuseks Ingeri kiriku Uurali praostkonnas tehtavale kogudusetööle. Need on piirkonnad, kus meie misjonärid Anu ja Juha Väliaho on ära teinud suure töö ja meie saame olla õnnistuseks selle hea töö jätkumisele.

Õnnistussooviga

Leevi Reinaru

EELK Misjonikeskuse juhataja

Lisaks:

Raadiosaade “Meie Misjon” Pereraadios 3.10.2018 – Leevi Reinaru ja Anu Väliaho muljed Ingeri kiriku Joškar-Ola koguduse 25. sünnipäevalt Marimaal.