In Koolitamine

Noored piibli- ja misjonikursusest

EELK Noorte Piibli- ja Misjonikursuse noored on pidanud blogi oma õppetööst Põltsamaal. Ajakiri Meie Misjon tegi suvenumbris valiku kursuslaste sissekannetest, mida pakume lugeda ka siin:

Piiblikoolis on iga kord tore. Mida muud ka oodata, kui sinust hoolitakse, toetatakse ja sinusse panustatakse. Kui Jumal on teretulnud, siis juhtuvad imed – katkised elud muutuvad ning saavad kuldseks ja uueks.

*

Õhtul tegi meie rühm palvust. Häid ideid hakkas arutelu käigus järk-järgult tulema ja lasime kõik käiku: vaimuliku mõtte lugemine, laulud, kaks tunnistust koos kirjakohtadega ja lõpuks vaikne palveaeg omaette ning üheskoos Meie Isa palve lugemine.

*

Üks lahedamaid mänge oli külmunud särgi lahti harutamine. Olime rühmas kolmekesi ja see kokku hoidmine ning ühine pingutamine oli väga kihvt. Lõpuks saime särgi lahti ja keegi pidi selle selga panema.

*

Enne jõule saime ülesandeks märgata teisi ja elu meie ümber. Kui keegi tundub võõras, siis peale kontakti näed teda uue pilguga! Märgata tuleb ka siis, kui kõik ei ole hästi, kutsume seda hoolimiseks.

*

Urmas Viilma rääkis juhtimisest elus. Palju näiteid tuli liiklusest kui inimeste loodud süsteemist, sest Piibel kõneleb igapäevaelus. Hr Viilma arvas, et kristlane tuleb olla 24h, sest too ei ole rüü, mida varna panna. Ega ole piisav vabandus seegi, et ka kristlane on ikkagi inimene.

*

Vaatlesime grupi erinevaid vorme: bussireisijad, klassiõpilased, järjekorrad, laulukoorid jpm. Tuli välja, et grupist teeb grupi ühine eesmärk, kuuluvus ja omavaheline suhtlus. Gruppides on tegude tasand (teostus, tulemus) ja tunnete tasand (suhtlus, turvalisus).

*

Kodutöö oli kontemplatiivne (mõtisklev, kaemuslik) palve. Ühte kirjakohta soovitati lugeda 3×45 min. Väljakutse tundus raske, kuna endas rahu leidmiseks pidi paljude uitmõtete vastu võitlema. Tihtipeale on tihedas infomüras just seda mõtterahu raske saavutada. Pikapeale see õnnestus ja mõtted maandusid piiblikoha ümber.

*

Eurooplased ei leia usust sisu ja peavad seda igavaks kombeks, aga Lõunas kasvab kirik jõudsalt. Seega on oluline, et usk inimeste südametes oleks elav! Usuelu on ju väga põnev ja pakub rohkelt väljakutseid, eesmärgistatud elu ja võimaluse näha imesid.

Blogist saab lugeda rohkem, vaata siit.

Uusi kursuslasi oodatakse Põltsamaal juba 15. septembril. Anna endast teada kursuse koordinaator Titta Hämäläinenile titta.hamalainen@eelk.ee ja vaata ka pdf-i!

Tags Clouds