In Koolitamine

Põltsamaal käib esimest aastat piiblikursus

Põltsamaal algas 30. jaanuaril 2015 EELKs uuelaadne aastane piiblikursus täiskasvanutele, et pakkuda teadmisi Piiblist ja usuteadusest. Osaduse kaudu loodetakse tugevdada õppijate usuelu ning selle kaudu ka kogudusi, kes oma liikmeid kursusele on läkitanud.

Kohtutakse iga kuu (v.a suvel) viimasel reedel ja laupäeval. Tunnistused saadakse novembris. Kursust korraldab EELK Misjonikeskus, kes sai selleks julgust juba mitu aastat kestvast ligikaudu sarnast õppest 18–30 aastastele noortele.

Lektoriteks on Põltsamaa kiriklas Jaan Lahe, Randar Tasmuth, Vallo Ehasalu, Markus Haamer ning Reijo Huuskonen ja Mika Pouke Soome Piibliinstituudist. Lisaks loengutele ja seminaridele on kavas vestlusringid, palvused, armulauaga jumalateenistus, koduste tööde ja praktika arutelu.

Kursuse eestvedaja õpetaja Kalle Kõiv võtab kokku: „On omavahelist osadust, põnevaid teemasid, isikliku elu jagamist, akadeemilist materjali – kõike! Eesmärk on mõtestada kristliku teenimise viise endast lähtuvalt: mida saan mina siit saadud pagasiga edasi teha?”

Osavõtjaid on tänavu 25, kes on tulnud 14 kogudusest. Üks osavõtukord maksab 30 eurot, mida saavad aidata kogudused tasuda, sest investeering hea ettevalmistusega töötegijasse tasub end ära!

Piiblikursus Põltsamaal