In Koolitamine

Täiskasvanute piiblikursus alustab jaanuaris

EELK Täiskasvanute Piiblikursuse III lennu lõpetajaid oli tänavu novembris 23. Uus kursus on algamas: esimene kokkusaamine Põltsamaal on plaanis 19.–20.01. Endiselt kogunetakse üheksal korral: kord kuus jaanuarist maini ja augustist novembrini. Algus on reedeti 19:00 ja lõpetamine laupäeval 16:00.

Lisainfo ja registreerimine: kalle@valgemaja.ee või tel 50 123 25

Kursuse koordinaator Kalle Kõiv, mille poolest kujunes tänavune kursus eriliseks?

Kõik kolm kursust on olnud omamoodi erilised. III lend oli suurim, ka kohalkäijate protsent oli kõrgeim. Kokku oli osalejaid 12 kogudusest. Suurema seltskonnaga olid esindatud EELK Rakvere (5), Juuru (4) ja Saaremaalt Püha ning Karja kogudused (4).

Esmakordselt oli meie seas kaks osalejat teisest konfessioonist – mõlemad Eesti Kristlikust Nelipühi Kirikust, Tartu ja Viljandi kogudustest.

Nagu eelnevatel kordadel, oli tänavugi inimesi eri vanuses ja mitmesugustelt elualadelt: ettevõtjaid, põllumehi, mesinikke, õpetajaid, tõlkijaid jne. Vaatamata sellele moodustavad nad alati ühtse osaduse, kus üksteise eest hoolt kantakse.

Õpetasid tänavu Vallo Ehasalu, Eenok Haamer, Arne Hiob, Reijo Huuskonen (Soome Piiblikool), Tauno Kibur, Jaan Lahe, Urmas Nõmmik, Peeter Paenurm, Marko Tiitus, Helene ja Joona Toivanen.

Eriliselt rahul oleme sellega, et kolm tänavust kursuslast astusid sel sügisel EELK Usuteaduse Instituuti. Kokku õpib seal juba kuus meie kursuse lõpetanut!

Kursusel misjoniteemat tutvustanud Helene Toivanen, milline oli lõpetajate tagasiside aasta jooksul toimunule?

Peamisena jäi ehk kõlama tänulikkus: tänu koosoldud aja, inimeste, vestluste, hea õpetuse ja vastastikuse jagamise eest. Üksteist ehk gruppi hinnati väga kõrgelt. Keegi mainis, et kohe algusest oli tunda kokkukuuluvust ja teistega arvestamist. Osalejad olid olnud toredad, väärikad inimesed, kellega oli au koos olla.

Iga ühine nädalavahetus algas jagamise ringiga, mida kiitvalt esile toodi. Sai vaadata enesesse ja päriselt küsida, et kuidas mul läheb. Sel aastal oli ka aeg küsida endalt, et mis on Jumala tahtmine minu elus.

Üks inimene märkis, kuidas tema väärtushinnangud on aastaga muutunud. Ta oli hakanud ütlema ja tegema ootamatuid asju ja muutnud varasemat harjumuspärast käitumist. Teised muhelesid koos kõnelejaga – ju siis saadi aru, mida ta silmas pidas.

Veel tunnustati head õpetust ja häid kõnelejaid. Piiblist arusaamine oli kasvanud, tekkis igatsus rohkem teada ja teksti mõistmises sügavamale minna.

Nii mõnigi oli teinud Piibli kohta suuri avastusi. Näiteks oli üks naine kogu elu mõtelnud, et Jeesus polnud mingi ajalooline isik, vaid lihtsalt tore, müütiline tegelane. Alles piiblikoolis julges ta järele pärida ja selgus “pommuudis”, et Jeesus on tegelikult elanud! Naine mainis, et ta ongi leidnud siin julguse küsida, kuigi arvab sageli, et ta küsimused on lapsikud. Kaaslased kiitsid teda seepeale, sest tänu tema pärimistele said ka neile paljud asjad selgemaks!

Lugu ilmus ajakirja Meie Misjon talvenumbris 2017