In Koolitamine

Tere tulemast piibliõppeks Põltsamaale!

Alates 19.-20. jaanuarist alustab EELK Täiskasvanute Piiblikursus oma neljandat hooaega. Osalema on oodatud piiblihuvilised alates 26. eluaastast, kes on huvitatud süsteemsest lähenemisest piibliõppele, vaimsest kasvamisest ja osaduse kaudu oma usuelu tugevdamisest.

Kokku hakatakse saama kord kuus,  reedel-laupäeval jaanuarist kuni novembrini EELK Põltsamaa Nigulistekoguduse kiriklas. Juunis ja juulis peetakse suvevaheaega. Üheksal kogunemiskorral kuulatakse loenguid, osaletakse rühmatöödes, vestlusringides ning ühises palveosaduses. Läbi koduste ülesannete luuakse võimalus vaimu virgutamiseks ka kursustevahelisel ajal.

Miks on seda kursust vaja?

Kuigi enamus kogudusi korraldavad regulaarselt nii leeritunde kui ka piiblitunde, on sellest siiski ilmselgelt vähe, et rahuldada teadmishimu Piibli sügavama ja süstemaatilisema uurimise järele. Piiblikursus peaks andma baasteadmised ja oskused iseseisvaks tööks piiblitekstide analüüsimisel, uute küsimuste ja vastuste otsimisel ja leidmisel.

Kursuse läbinud koguduse liikmetel on võimalik oma teadmisi ja oskusi rakendada koguduse iganädalases töös – koordineerides väikegruppide tööd, juhendades pühapäevakooli, viies läbi hingehoidlikke vestlusi, palvetunde vms. Sageli on staažikatel koguduseliikmetel piisavalt tahet koguduse töös aktiivseks kaasalöömiseks aga puudu võib jääda enesekindlusest – kas ma olen piisavalt pädev? Kas ma saan ikka hakkama? Just see puuduv enesekindlus võiks tugevneda uute teadmistega, vestlusringide ja aruteludega ning „omasugustega” osaduses olemisega.

Kursuse maksumus kokku (9 kuud) on 315 eurot. Osavõtumaksu võib maksta ka ühe kuu kaupa (a’35 eurot).

Kursusele registreerimiseks tuleb ühendust võtta projektijuhi Kalle Kõivuga, e-post kalle@valgemaja.ee, tel: 50 123 25.

Registreerimine kestab kuni 18. jaanuarini, 2018. Kel jaanuari kuupäevad juba broneeritud, saab kursusega liituda ka alates veebruarikuust.

Loe rohkem: koolituse tutvustus, pdf