Helene ja Joona Toivaneni jõulukiri

Helene ja Joona kirjutavad jõuluks 2021 oma töö toetajatele Eestis:

“Isegi kui koguneme samade inimeste ja rituaalidega täidetud ruumis, pole ükski aasta sarnane, sest me ise oleme selles hetkes alati ainukordsed. Tuleme kokku uute kogemuste ja küsimustega, uute unistuste ja tähelepanekutega elust, võibolla ümber kujundatuna kannatuste või kaotuse poolt. Vahel muutume nii, et seni tähenduslikud rituaalid enam ei kanna ning on hea meeles hoida vabadust elada igas hetkes silmad ja süda uudishimulikult avatuna sellele, kuidas tähistada elu just neil pühadel, aga laiemalt igal päeval.

Elu, mis on kristliku traditsiooni kohaselt tulnud meie keskele Kristuses, on salapärane ja imeline kingitus, mis ei ilmu samasugusena kõigile, vaid võib ilmneda igas hetkes uudse ja elustavana. Välismaal elamine muudab selle tähistamise viisi ja vormi otsingu akuutsemaks, sest ei saa toetuda harjumuspärasele ja loota, et traditsioone järgides jõulusaladus lihtsalt meie ees lahti rulluks.”

Loe kirja edasi siit lingist.

Rakverest pärit Helene ja Soome päritolu Joona on Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) ja Soome luterliku evangeeliumiühingu (Sley) misjonärid. 2019. a augustis läkitati nad kolmeks aastaks tööle Kagu-Aasiasse Myanmari. Maailm on kiires muutumises ning tänaseks on Helene ja Joona tööpõld laienenud. 2021. aasta sügisest töötavad nad koostöös Tai luterliku kirikuga ning toetavad Põhja-Tais Chiang Rai piirkonnas asuvaid kohalikke ning Myanmarist tulnud etniliste vähemushõimude kogudusi.