In Koolitamine,Kuulutamine

Ilmus raamat “Piibli punane niit”

Soome teoloogi Leif Nummela esmakordselt 2006. aastal ilmunud teos toob esile pühakirja läbiva peasõnumi – Jumala päästeplaani.

„Paljud ei tea või pole mõistnud, et Piibel jutustab algusest lõpuni ühtainsat terviklikku, pikka lugu. Käime üheskoos selle teekonna läbi – lühidalt, aga kontsentreeritult,” tutvustab juba mitmetesse keeltesse tõlgitud raamatut autor, Soome Ev. Lut. Rahvamisjoni nädalalehe „Uusi Tie” praegune peatoimetaja, kes tähistas hiljuti oma 60. juubelit.

Autoriga saab kohtuda teose esitlusel T, 14. juunil Nõmme Rahu kirikus algusega kell 18.30.

Teose on Soomes 2011. aastal ilmunud väljaandest tõlkinud Liliann Keskinen, toimetanud Aare Kimmel ja Kairi Tamuri. 226-leheküljelise pehmete kaantega köite tekst on rohkesti liigendatud ja vaheldub kokkuvõtlike tabelitega, tehes teosest kergesti haaratava.

„Raamat annab lugejale tugeva annuse teadmisi Piiblist. Samaaegselt on see vaimulikult ülesehitav ja kõnetav,” hindab piiblikoolitaja, teoloogiadoktor Eero Junkkaala. „Nummela toob esile tähtsad asjad, mis Piibli pealiskaudsel lugemisel jäävad märkamata,” tunnistab toimetaja Aare Kimmel. „Head avastamist!”

Raamatu andis välja EELK Misjonikeskus. Meilt ostes on hind 8 €.