In Koolitamine,Kuulutamine

“Kae’ üles!” 2016 Võru praostkonnas

Alanud on 2016. aasta misjonipäevade ettevalmistamine EELK Võru praostkonna koguduste ja Misjonikeskuse koostöös. Misjonipäevi tunnuslausega „Kae’ üles!” plaanitakse Võru praostkonnas 14.-21. augustil 2016.

Varasematest kogemustest on teada, et inimesi Jumalaga osadusse kutsuva, mitmekesise programmiga nädala kavandamine on töömahukas ja aeganõudev protsess. Esimene kohtumine misjonikeskuse töötajate ja praostkonna esindajate vahel toimus juba oktoobris 2015.

Tallinnast Lõuna-Eestisse sõitnud on võinud tõdeda, et Võru praostkonnas on innustav meeskond ja kiriku traditsioonid tunduvad siin tugevamadki kui Põhja-Eestis. Suursündmuse korraldamine just siin pakub kõigile uusi kogemusi ning misjonikeskus on valmis olema praostkonna vabatahtlikele toeks muuhulgas kuulutustöö kohta käivaid teadmisi jagades.

Näiteks toimus 5. detsembril Põlvas Andrease koolitus vabatahtlikele, mille viis läbi Mission Europe töötegija Seppo Niemeläinen.  Osalejaid tuli kuuest kogudusest (pildil) ja nad said süveneda teemasse: kuidas olla misjonär oma igapäevaelus.

Loe Eesti Kirikust misjonipäevade ettevalmistamisest