In Koolitamine,Misjonikeskus,Toetamine

Käsitöölaager Talus

14.-15. novembril 2015 kogunes mõniteist suurt ja väikest käsitööhuvilist laagrikeskusesse Talu, et valmistada taaskasutus- ja looduslikest materjalidest esemeid koguduse advendilaada jms tarbeks.

Peateemaks oli kohvipakenditest koti punumine, mida õpetas Harriet Soomest, kus sellised esemed väljamüükidel misjonitöö toeks väga populaarsed on. Meilegi jõudnud üksikud kotid on pälvinud alati imetlevat tähelepanu, millest tuli mõte pakkuda nende valmistamise õpetust ka siin. Nüüd selguski nende suhtelisest kalli hinna põhjus: mahukas tööprotsess. Talus tehti see kõik läbi alates kottide pesemisest, lahtiharutamisest, kokkutriikimisest, ribadeks lõikamisest-voltimisest-õmblemisest ja punumisest.

Harjutada sai ka pajuvitstega ümberkäimist – Kirsti misjonikeskusest juhendas üsna lihtsate kalakeste ja veidi keerukamate inglite punumist, millest sai kätte esmase materjalitunnetuse, mis iseseisvalt edasi katsetama meelitab.

Meisterdamine haaras osalejaid ehk enamgi kui oodatud, aga jõuti arutada ka oma koha üle misjonitöös jms. Laager lõppes jumalateenistusega Saku Toomase kirikus.

Laagri korraldasid EELK Misjonikeskus ja Tallinna Toomkogudus.