In Koolitamine,Yleinen

Koguduserajajate konverents 1.11.2019

Reedel, 1. novembril toimus Tallinnas Kultuurikatla
Terrassisaalis koguduste rajamise konverents Eesti Läkitus 2019. Interkonfessionaalne konverents oli suunatud kõigile kirikujuhtidele ja koguduseliikmetele, kes on koguduserajamise teenistusega seotud. Eesti Läkitus 2019 eesmärgiks on luua keskkond, kus tekiks ja vormuks ühine koguduste- ning kirikuteülene visioon koguduste rajamiseks Eestimaal selle kaudu, et iga kirik saab teha tööd oma koguduste rajamise visiooni kallal.

Loe sündmuse kokkuvõtet ajalehest Eesti Kirik

Konverentsile olid kutsutud esinema Norra koguduserajajate võrgustiku looja Øivind Augland, Saksamaa Vabakiriku koguduste rajamise juht Dietrich Schindler ja Tartu ülikooli doktorant ning koguduserajaja Jakob Remmel. Konverentsi osalejatel oli võimalik õppida nende kogemusest ja praktilisel viisil omandatud teadmistest. Lisaks ettekannete kuulamisele oli aega ka meeskonnatööks, et iga kiriku juhid ja koguduserajajad saaksid töötada oma kirikuülese visiooni kallal.

EELKst osalesid konverentsil assessor Katrin-H. Melder, EELK Usuteaduse Instituudi dekaan, prof. dr. Randar Tasmuth, kiriku arengukava kooskõlastaja Annely Neame ja koguduste rajajad Saku, Saue, Mustamäe, Harkujärve ning Lasnamäe kogudustest.

Eesti Läkitus 2019 korraldajaks oli Koguduste Rajamise Ümarlaud (KRÜL), mis koondab koguduste rajamise eestvedajaid ning juhte Eesti suurematest evangeelsetest konfessioonidest.

Ajakava:

10:00 Sissejuhatus