In Koolitamine,Yleinen

Koguduserajajate konverents 1.11.2019

Reedel, 1. novembril toimub Tallinnas Kultuurikatla
Terrassisaalis koguduste rajamise konverents Eesti Läkitus 2019. Interkonfessionaalne konverents on suunatud kõigile kirikujuhtidele ja koguduseliikmetele, kes on koguduserajamise teenistusega seotud. Eesti Läkitus 2019 eesmärgiks on luua keskkond, kus tekiks ja vormuks ühine koguduste- ning kirikuteülene visioon koguduste rajamiseks Eestimaal selle kaudu, et iga kirik saab teha tööd oma koguduste rajamise visiooni kallal.

Konverentsile on kutsutud esinema Norra koguduserajajate võrgustiku looja Øivind Augland, Saksamaa Vabakiriku koguduste rajamise juht Dietrich Schindler ja Tartu ülikooli doktorant ning koguduserajaja Jakob Remmel. Konverentsi osalejatel on võimalik õppida nende kogemusest ja praktilisel viisil omandatud teadmistest. Lisaks ettekannete kuulamisele on aega ka meeskonnatööks, et iga kiriku juhid ja koguduserajajad saaksid töötada oma kirikuülese visiooni kallal.

EELKst osalevad konverentsil assessor Katrin-H. Melder, EELK Usuteaduse Instituudi dekaan, prof. dr. Randar Tasmuth, projektihaldur Annely Neame ja koguduste rajajad Saku, Saue, Mustamäe, Harkujärve ning Lasnamäe kogudustest.

Eesti Läkitus 2019 korraldajaks on Koguduste Rajamise Ümarlaud, mis koondab koguduste rajamise eestvedajaid ning juhte Eesti suurematest evangeelsetest konfessioonidest.

Ajakava:

10:00 Sissejuhatus