In Koolitamine

Kohtumise hetk igasse päeva!

“27. jaanuarist algas Põltsamaa koguduse majas kolmas piiblikursus. See on EELK Misjonikeskuse piibliõppe kursus täiskasvanutele. Noortele on eraldi kursus, mis alustas juba sügisel,” kirjutab Leevi Reinaru ajalehes Eesti Kirik.

“Mul oli hea meel olla uue alguse juures ja tutvuda 23 õppijaga Eestimaa kogudustest. Kõige kaugemalt tulijateks on saarlased. Osalejate hulgas on ajalooõpetaja, kes mõne aasta eest käinud noorte piibli- ja misjonikursusel, muuseumitöötaja, kodumasinate parandaja, kirikuvanem, muusikaõpetaja, sildade ehitaja ja veel mitmete teiste erialade esindajaid. On ka neid, kes alles äsja leeris käinud ja kogudusega liitunud. Mitmele oli koguduse õpetaja andnud julgustuse tulla kursusele.

Positiivse üllatusena peab ütlema, et kolmandat aastat on koos suhteliselt sama suur grupp. Põltsamaa koguduse maja on koolituse korraldamiseks igati sobiv koht. Koguduse õpetaja Markus Haamer koos abikaasa Margitiga (vasakult teine ja kolmas) on kursuse koordinaatorile Kalle Kõivule (paremalt kolmas) suureks abiks ja koostöö toimib igati hästi.

Õnnistussoove on iga kursuse alguses ja lõpus jaganud piiskop Joel Luhamets. Piibli lugemise kohta ütles piiskop, et kristlastena peame ennast suuremateks Piibli tundjateks, kui tegelikult oleme.”

Edasi loe Eesti Kirikust