Luuka 10 elustiil

Mida tähendab Jeesuse järgimine iga päev? Kuidas elada tõeks Jeesuse antud ülesannet olla tunnistajaks ja kuulutajaks sellest, mida Tema on teinud? Luuka 10 on kristliku elustiili koolitus, mis keskendub Jeesuse antud suuniste järgimisele. Koolitus annab suuna mõelda misjonitööst väga avaralt, pakkudes juhiseid, mida saab igaüks rakendada kasvõi iga päev oma pereliikmete, töökaaslaste ja sõprade keskel teadliku kristlasena elades.

Kestus 6-10 tundi. Koolitaja: teoloogiamagister Liisa Rossi.

Loe rohkem ja vaata koolituste kuupäevi!

Kasvuaeg

”Kasvuaeg” aitab koguduse liikmel leida ennast ja oma kutsumust kristlasena, kasvada lähemale Kristusele. Eri moodulitest koosnevat materjali saab rakendada koguduses leerikoolis, piiblitunnis, kodugrupis jm. Tunnid sisaldavad vaimulikku õpetust, teema arutelu ja praktikasse rakendamist, juhtnööre koduste ülesannete lahendamiseks. Koolitaja: teoloogiamagister Liisa Rossi. Valikus on teemad:

* Minu koht koguduses: Millised annid on Jumal mulle andnud? Kuidas saan oma ande koguduses kasutada? Kes on Püha Vaim ja kuidas Ta teeb oma tööd? Tutvutakse Piibli põhjal Püha Vaimu tegevusega ning otsitakse oma armuande ja nende kasutamisvõimalusi oma koguduses. Kestus: 8-10 tundi

* Luukas jutustab Jeesusest: Kes on Jeesus? Milleks me Teda vajame? Materjal Luuka evangeeliumi lugemiseks väikerühmades. Sobib hästi ka algajatele Jeesusega tutvumiseks. Kestus: 5 või 10 x 1,5 tundi

* Issand, õpeta meid palvetama: Soovid õppida paremini Jumalat tundma ja kasvada Temaga kokku? Tahad süvendada oma palveelu? Loeme Meie Isa -palvet ja püüame seeläbi sügavamalt mõista Jumala olemust ning Tema isaarmastust. Räägime palve tähendusest ja vormidest, aga ka harjutame palvet ja viibimist Jumala ees. Kestus: 6 x 2 tundi

Minu isik

Kes ja milline ma olen? Miks on mõnede inimestega lihtsam läbi saada kui mõnede teistega? Kuidas saaksime oma tiimis veel paremini töötada?

Kursusel tehakse isiku test, mis aitab aru saada, kui erinevateks Jumal on meid loonud ja kui vajalikud oleme seetõttu üksteisele. Kursus sobib hästi nii koguduse töötegijate grupile kui ka kogudusse kutsuvaks sündmuseks. Kestus: 2-4 tundi. Koolitaja: Liisa Rossi

Noortejuhtide seminar

Koostöös EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendusega korraldame EELK praegustele ja tulevastele noortejuhtidele mõeldud kaheaastast õppeprogrammi.

Lisainfo: Joel Reinaru

joelreinaru@gmail.com

Loe rohkem siit

Väikerühmajuhtide koolitus

Kas juhid või sooviksid tulevikus juhtida väikerühma? Väikerühmatöö on üks koguduse kasvu võtmeid, pakkudes võimaluse teiste kristlastega aega veeta ja arutada usu ja elu küsimusi. Väikerühm toetab vaimulikku kasvamist ja võib saada ukseks kogudusse ka uutele inimestele.

Et aidata väikerühmade alustamisel ja toetada rühmajuhte,  tutvustame erinevaid väikerühma võimalusi, materjale ning seda, kuidas rühma alustada ja juhtida. Vaata rohkem siit. Koolitaja: Liisa Rossi.

Koolitus koguduste juhtorganitele ja töötegijatele

Koolitus tugevdab koguduse vaimuliku, juhatuse, nõukogu, töötegijate ning vabatahtlike oskust ühiselt koguduseelu heaks tegutseda.

Saadakse teadmisi kirikutööga seotud seadustikest, koostööst kohaliku omavalitsusega, arutletakse koguduse olemuse üle, rühmatöödes analüüsitakse nii konkreetse koguduse majandustegevust kui ka vaimulikku tööd ning iga kaastöölise rolli selles. Osalejatele on abiks materjalid.

Koolitus koosneb mitmest õppepäevast kogudustes kohapeal. Seda on võimalik korraldada nii ainult ühele kogudusele kui ka mitmele või kogu praostkonnale.

Varem kandis see õppevorm nime “Kiriku kaastööliste koolitus”.

Täpsem info kodulehelt: http://kaastoolistekoolitus.eelk.ee

Koolitus on EELK Misjonikeskuse ja Soome Kristlike Ärimeeste Liidu ühisprojekt.

Koguduse motivatsioonipäev

Motivatsioonipäev pakub võimalust ühiselt leida oma koguduse tugevusi ja võimalusi ning nendest innustuda. Päev koosneb piibliõppest teemal “Kogudus ja missioon”, oma koguduse hetkeseisu analüüsist, unistuste ja murede jagamisest, konkreetsete eesmärkide seadmisest ja palvest kõige selle eest.

Päeva sisu  kujundatakse iga koguduse soovide ja vajaduste kohaselt ning on mõeldud koguduse töötegijatele, vabatahtlikele ja kõigile, kes tahavad oma panusega koguduse tegevuses kaasa lüüa. Loe täpsemalt PDFist.

Koolitaja: teoloogiamagister Liisa Rossi.

Credo ehk Reis Usumaailma

Ristiusu tutvustamine elulistest küsimustest lähtudes. Teemad:

• Usumaailm – kuidas seda tundma õppida?
• Elu mõte – kuidas selle jälile saada?
• Usutakistused – kuidas nendega ümber käia?
• Usaldamatuse haigus – kuidas sellest terveneda?
• Taevas maa peal – kuidas see meie jaoks avaneb?
• Jumala algatus meie jaoks – kuidas saame kristlasteks?
• Jumala truuksjäämine meile – kuidas jääme kristlasteks?

• Jumala inimarmastus – kuidas seda tähistada? Jumalateenistus

Koolitus on pärit Saksamaa luterlikust kirikust. Koolitaja Liisa Rossi Vt lisaks