In Koolitamine,Kuulutamine,Toetamine

Kutse piiblinädalat pidama

Eesti Piibliselts kutsub 3.-9. maini tähistama piiblinädalat. Nimelt sellesse vahemikku jääb Ühinenud Piibliseltside traditsiooniline palvepäev piiblitöö eest kogu maailmas. Seltsi Facebooki lehel ilmub lugusid pühakirja kasutamisest eri kirikuis.

Eriline on tänavune aasta seepärast, et möödub 16 sajandit Piibli tõlkija ladina keelde, püha Hieronymose surmast aastal 420. Hieronymos tõlkis originaalkeeltest ja tema Vulgata on senini jäänud läänekiriku pühakirja standardiks. Nii on 2020. aasta kuulutatud Piibli aastaks maailma juhtivate piiblitõlkeorganisatsioonide ja misjoniühenduste poolt, et pühakirjale ikka tähelepanu juhtida ja pakkuda uusi võimalusi sellega tutvumiseks.

EELK Misjonikeskuse tööharudes on Piibel olnud alati kesksel kohal. Otseselt toetavad pühakirja süvenemist piiblikursused nii noortele kui ka täiskasvanutele, mida hetkel on tulnud rakendada ebaharilikult kontaktivabalt. Endiselt on populaarne 15 aastat tagasi alanud raadiosari „Piibel kaanest kaaneni” Aare Kimmeli piibliseletustega, mis on nüüd leidnud tee kuulajate kodudesse ka mälupulga kaudu. Meie kasvumaterjalid kogudustele põhinevad loomulikult Piiblil, millel siis veel! Misjonikoori repertuaaris leidub „tavalistele” vaimulikele lauludele lisaks ka psalmide seadeid. Misjonäre läkitatakse välja pühakirjast inspireerituna jne jne.

Oleme Piibli olemasoluga ehk nii harjunud, et kas tajume vajadust toetada pühakirja kättesaadavaks muutmist neile, kel seda veel ei ole? Selliseid inimesi on maailmas ikka veel 1,5 miljardit. Nad räägivad väikesearvulisi keeli ja elavad paigus, kuhu on raske ligi pääseda kas maastiku- või poliitiliste olude ebasõbralikkuse tõttu.

Kas võib pidada enesestmõistetavaks, et meil on emakeelne Piibel varsti juba kolm sajandit olemas? Üldsegi mitte! Pidevalt võib kuulda uudiseid rahvastest eri maailmajagudes, kellele on valmimas praegu alles Uus Testament. Miljonilisi rahvaid on nende seas küllalt! Viimaseks aastavahetuseks oli tervikpiibel olemas ainult 694-s keeles, aga keeli on maailmas üle 7 000.

Hea Karjane on igal juhul üles otsimas igat, ka kõige väiksemat lammast. Tänu Talle!

Tags Clouds