Läkitus EELK misjonipühaks 2021

„Paistku teiegi valgus inimestele, et nad teie häid tegusid nähes ülistaksid teie Isa, kes on taevas.” (Mt 5:16)

Armas Eestimaa kogudus! 20. oktoobril 2021 on misjonipüha. Seda tähistame seoses märtermisjonäride Evald Oviri ja Karl Segebrocki surmapäevaga 20. okt. 1896 Tansaania Meru piirkonnas Akeri külas. Käesoleval aastal möödub nende surmast 125 aastat. Saatsime sel puhul Misjonikeskuse poolt tervituse ja selgitasime, et peame nende märtrite mälestuseks misjonipüha. Leipzigi Misjoniselts korraldab märtermisjonäride mälestuseks veebinari 28-30. oktoobril, kuhu huvilised saavad registreeruda:  https://www.leipziger missionswerk.de/symposium-climbing-high-mountains.html To participate in the online symposium, kindly register yourselves by Monday, October 25, 2021 at  info@ LMW-Mission.de.

Siberist on Ülem-Suetuki kogudust teeniv õpetaja Sergei Šilovski teatanud rõõmsa uudise, et sealne kirikuhoone kinnitati tänavu 15. septembril koguduse omandisse. Kogunemise võimalus omas pühakojas on külaelanikele suur asi: „Täname Jumalat suure kingituse eest ja loodame hiljemalt novembris pidada pühitsemisteenistuse. Ühe kitsaskoha pärast palume aga Eesti kirikul palvetada: nimelt pole kirikus sees elektrit. Hoone omanikena saame selle probleemi lahendada, paigaldades juhtmed, lülitid, pistikupesad, lambid ja soojuskonvektorid, mille maksumus on kokku 170 000 rubla. Koguduse jaoks on see tohutu summa, millest oleme juba kogunud umbes 10%. Palume teil palvetada ka meie koguduseliikmete, vaimulike ja nende abiliste eest, et kõik püsiksid terved ja töötegijatel oleks võimalik Ülem-Suetukki sõita, jagada Jumala sõna ja armulauda. „Ja Jumala rahu, mis on ülem kui kogu mõistmine, hoiab teie südamed ja mõtted Kristuses Jeesuses.” (Fl 4:7)”

Kandkem siis eeloleval misjonipühal, 24.10 Jumala ette Ülem-Suetuki koguduse vajadused. Võimalusel palume annetada sealse kiriku elektriga varustamise toetuseks. Annetussumma palume üle kanda SA EELK Misjonikeskuse kontodele: EE482200001120254269, Swedbank, või EE551010602016015008, SEB märgusõna „Ülem-Suetuk“.

Issand Jeesus Kristus, Sa oled oma koguduse kutsunud maale soolaks ja maailmale valguseks. Ärata meid igasugusest loidusest, valmista Sind teenima ja Sinu nime kuulutama, kes Sa koos Isaga Püha Vaimu ühtsuses elad ja valitsed igavesest ajast igavesti.

Misjoniassessor, praost Katrin-Helena Melder

EELK Misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru