Luterlased kogunevad Lasnamäel

“Lasnamäe Püha Markuse koguduse rajamise initsiatiivgrupp alustas kooskäimist 2014. aasta lõpus. Koguneme iga teisipäeva õhtul Lindakivi keskuses selleks, et koos õppida mõistma Jumala Sõna, palvetada, mõtiskleda kristlaseks olemise üle ning otsida võimalusi ligimeste teenimiseks.

Jeesuse jüngriks olemine on ohver. Oma elu ja iseloomu muutmine pole kerge, kuid Jumala, palve ja ligimeste abiga on see võimalik. Seepärast on oluline, et oleksime üksteisele toeks. Jumalale on väärtuslik iga hing!”

Nii tutvustab EELK Püha Vaimu koguduse, EELK Misjonikeskuse ja veel mitmete toel alustatut teoloogiatudeng Kairi Tamuri Lasnamäelt. Juhtmõtteks on valitud: „Olgu teil usku Jumalasse!“ (Mk 11:22). Kokkusaamiste algataja, EELK Kadrina koguduse liikmest jurist Margus Sardis avab kooskäimise motiivi järgmiselt:

“Palvetan seal, kus mul on hea palvetada, kus mul on vaja palvetada. Enamasti oleme vaid mina ja Tema. Sellisest individuaalsest suhtest aga ei piisa täieliseks osaduseks. Kõrvale oleks vaja teisi, kelle suhe Jumalaga integreeruks minu omaga, rikastaks, võimendaks. Kust teid ikka mujalt leida kui kodu lähedalt, Lasnamäelt. Nii et tulge, sõbrad, ärge kõhelge, või kõhelge, aga tulge ikka!”

Vaimuliku sisu eest vastutab misjonär Kai-Petteri Lappalainen. Pea pooltel kordadel on käinud Lindakivi konverentsiruumis juba külas õpetajaid Eesti eri kogudustest, mis on jätnud kooskäijatele mulje meie luterlikust kirikust kui mitmekesisest ja Vaimult rikkast.

Nädala esimestel teisipäevadel peetakse piiblitundi või tuletatakse meelde kristluse põhialuseid, viimasel toimub armulauaga jumalateenistus. Kohtutakse kell 18, tunnikese pärast siirdutakse pooleks tunniks veel teelauda. Ülistuslaule Jumalale on aidanud kitarril või klaveril helistikus hoida mitmed, sest kohalik muusik on veel leidmata.

Lasnamäe markuste tegemistega saab tutvuda Facebookis EELK Lasnamäe alt. Kohaletulemine ei tähenda, et kohe kogudusega liituma peaks. Kairi Tamuri kinnitab siiski:

“Lasnamäe on suur linnaosa. Kindlasti on siin neid, kel on südames soov käia oma eluteed koos Jumalaga. Ükskõik, kas kristlane või alles kristlaseks saada soovija – igaüks on rajatavasse kogudusse väga oodatud!”

Luterliku koguduse rajamist Lasnamäele saab toetada EELK Püha Vaimu koguduse arveldusarvele EE742200221017384514.

Vabariigi aastapäeval peeti jumalateenistus ja eine vabas õhus