In Koolitamine

Misjoni ja käsitöö päev Pärnus

2015 veebruaris oli EELK Audru Koguduse õpetajal Tiina Jannol põhjust välja saata kiri:
„Laupäeval, 7. märtsil saab Pärnu Eliisabeti kiriku ruumes toimuma misjoni ja käsitöö päev. Külla tulevad Kirsti Malmi ja Piret Riim EELK Misjonikeskusest. Teeme käsitööd heategevuslikuks müügiks ja saame infot misjonitöö kohta. Üritus kestab kl. 11-15, see on tasuta, ainult kohvilaua jaoks ootame väikest annetust. Palun levitage seda infot, huvilistel palun registreeruda minu juures.”

Kokku sai päev lepitud juba jaanuaris vaimulike konverentsil, kus Kirstil ja Tiinal oli hea näost näkku suhelda. Kui Kirsti ja Piret hommikul Tallinnast Pärnu poole teele asusid, oli Audrust juba sõitma hakanud ka Tiina, et linnakoguduse köögis lõunane supp isiklikult valmis vaaritada. Kohalejõudnuid Pärnust, Vigalast ja Tõstamaalt tuli tervitama ka Eliisabeti koguduse õpetaja Enn Auksmann.

Pärast tutvumist lasti kätel käia. Valida oli voodipesuribadest anumate ja nööpidest ning niidist keede heegeldamise, kohvipakkidest rahakottide voltimise-kleepimise, paberist või fooliumist korvide punumise ja munakarpidest süüterooside meisterdamise  vahel. Kuna ukse ees oli naistepäev, siis kujunes laste seas menukaks keede heegeldamine emalegi. Kohalikelt meistritelt sai idee põimida trikoojääkidest kirikupingile istumisalus, samuti võis imetleda viinapuuväädist linnupesa koos plüüžist tibukestega, kes olid koorunud, nagu paistis, kirjudest šokolaadimunadest. Eksootilisemat näputööd esindasid tillukesed tekstiilkotid Aasiast.

Pärast lõunastamist (supi hõrkmagus maik johtus ainete eelnevast käitlemisest kuumal pannil) võeti skaibikõne Hongkongi, kus töötab eestlanna Nele Borchardt luterliku koguduse õpetajana. Nele tutvustas tunnijagu oma tööd ja pereelu maakera kuklapoolel, kus ta elab neljandat aastat koos ameeriklasest abikaasa Francise ja tütarde Alexandra ja Sophiaga. Huvilised said end kirja panna tema kirjasaajate listi, sest Nele kirjutab uudiseid mitu korda aastas. 17.-18. juulil on teda oodata külla tema tööd toetavasse EELK Lääne-Nigula kogududusse. Nele perele annab  muidu tööd Soome Misjoniselts ja tema teod on tunnistatavad ka Facebookis.

Seejärel keskenduti jälle käsitööle ning pool tundi enne lõppu koguneti palveks maakaardi ümber, et tuua tervet maailma hõlmavad ühised mured ja rõõmud koos Jumala ette.

„Aitäh rikastava ja kosutava päeva eest!”, võisid korraldajad hiljem oma meilikastist lugeda, ning misjonikeskusesse saadeti teade: „Kui uued ideed ja projektid tulevad, siis teadke, et Pärnus ja Pärnumaal on huvilisi!”

Misjoni- ja käsitöö päevi on misjonikeskus koos kogudustega korraldanud 2013. aastast, et oleks jälle üks võimalus kristlikus osaduses kokku saada, õppida midagi kasulikku ja saada teada misjonitööst.