Misjonikeskuse uus töötaja Madis Kask

Sellest sügisest liitus EELK Misjonikeskuse rõõmsa kollektiiviga Madis Kask (20), kes asus abistama eelkõige Plussmeedia tegemistes.

Madis on olnud Plussmeedias vabatahtlikuna juba üle kolme aasta. Senisteks ülesanneteks on peaasjalikult olnud foto- ja videotöö koordineerimine ja juhtimine. Kodukoguduses, EELK Rannamõisa koguduses moodustab ta osa sealset noortetööd korraldavast meeskonnast. Samuti tänavu sügisest on ta EELK Piibli- ja Misjonikursuse üks juhendajatest.

Lisaks Jumalariigi tööle on Madis Tallinna Tehnikaülikooli 2. kursuse tudeng logistika erialal ning töötab ka videograafina.

Kuidas said kristlaseks?

Olen sündinud kristlikusse peresse, kuid soov elada oma elu Jumalale tekkis peale EELK Piibli-ja Misjonikursusel käimist 2012/13 aastal (2. lend). Järgnev samm oli Plussmeedia tegemistega liitumine, mis mind samuti usuliselt on palju kasvatanud.

Kuidas sattusid kristliku meediatöö juurde?

Plussmeedia kutsus mind natuke enam kui kolm aastat tagasi tiimipäevale, kus toimus ajakirja Pluss planeerimine. Sain ka esimese artikli kirjutada, mis läks võrdlemisi hästi.

Tänu Plussmeediale leidsin ka oma kutsumuse kaameraga töötamisel, kui kolm aastat tagasi usaldati minu kätte ajakirja peegelkaamera. Kui nüüd tagasi vaadata, siis esimesed minu tehtud pildid ei kannata küll mingisugust kriitikat, kuid kaamerat mult kohe käest ära ei võetud, vaid sain edasi areneda.

Kui Pluss soetas videofunktsiooniga kaamera, siis proovisin ka videote tegemist, mida olin kooliajal põgusalt harrastanud. Nüüd peamiselt tegelengi videograafina, kuid kui on vaja ka mõni pilt teha, siis ära ei ütle.

Mis võlub sind just videote tegemises?

Mind võlub millegi loomise aspekt. Eriti toredaks teeb asja, kui mõnel sinu loodud videol on kellelegi mingi väärtus või tekitab mõnda emotsiooni.

Kuidas saada häid kristlikke videoid?

Ma arvan, et kristlike videote puhul on kõige tähtsamal kohal evangeelne sõnum, mis antud videost võiks läbi kumada, olgu see siis lühifilm, intervjuu või mõni muu žanr. Kindlasti võiks ka Jumalalt palves nõu küsida, mis Tema tahaks, et selles videos võiks olla ja vaatajaid puudutada.

Miks pead oluliseks misjonitööd?

Arvan, et misjon on üks olulisemaid asju, mida üks kristlane teha võiks, kuna sellel on igavikuline väärtus. Misjonitööks ei pea ilmtingimata misjonär olema, vaid see on mõeldud kõigile kristlastele, et me nii oma tegudes kui ka sõnades peegeldaks teistele seda armastust, millega Jumal meid on armastanud.

Miks on meedia noorte seas oluline evangelismivahend?

Meedia pakub mitmeid eri võimalusi noorteni jõudmiseks. Meeles tuleb ka pidada, et kui tahta sõnumiga Jeesusest noorteni jõuda, tuleb kasutada just neid kanaleid, kus noored ise on aktiivsed, olgu see siis Instagram, Youtube või Facebook. Seda põhimõtet on ka Plussmeedia oma tegemistes püüdnud jälgida.

Millega sa Plussmeedia juures tegelema hakkad?

Minu tööülesanneteks saavad olema esiteks ajakirja turundamine, teiseks Plussmeedia töö koordineerimine erinevatel Eestis aset leidvatel üritustel nagu näiteks Noortefestival JäPe, PiibliPäevad, Kirikunoorte Talvepäevad jne. Kolmandaks tööülesandeks jääb foto- ja videotöö eest vastutamine. Samuti katsun olla nii nõu kui ka jõuga olemas Plussmeedia n-ö igapäevastes tegevustes: ajakirja plaanimine, Facebooki või Instagrami uuendamine jne.

Mida on sulle andnud osalemine Plussmeedia tegemistes?

Tänu sellele olen kohtunud väga paljude kristlastega nii Eestis kui ka välismaal. Plussmeedial on partnerid Soomes ja Venemaal, samuti on head sidemed Norra misjoniorganisatsioonidega. Kõik need kohtumised on mind suuremal või väiksemal määral Kristusele lähemale juhatanud. Olen tundnud ka enda vaimulikku kasvu ja arengut seoses vastutuse kandmisega, mida olen Plussmeedia tegemistes võtnud.

Mul on tõsiselt hea meel, et tegin otsuse liituda Plussmeedia meeskonnaga ja võin oma annetega teenida Jumala riiki. Olen selles otsuses tundnud Jumala juhtimist ja ootan huviga, mis plaanid tal veel minu jaoks varuks on.

Lugu on ilmunud ajakirjas Meie Misjon, sügis 2016