In Koolitamine

Noorte piiblikursus alustab septembris taas

EELK Noorte Piibli- ja Misjonikursus on mõeldud 18-30 aastastele. Korraldustiimi liige Kadre Arikainen tutvustab: „Siia tulevad noored kokku, et õppida rohkem tundma oma ristiusku, kolmainu Jumalat ja Tema tööd ning seda, kuidas saab Piibel olla meile elu leivaks. Püüame mitmekesisuse poole ehk iga seminari annab erinev õppejõud ning õpitule otsime me praktikas ka rakendust.”

Kokku saadakse kord kuus nädalavahetustel septembrist maini Kose koguduse pastoraadis. Üheksal kogunemiskorral õpitakse loengutes, rühmatöödes, vestlusringides ning ühises palveosaduses. Teha tuleb ka koduseid ülesandeid u 20 tundi kuus + kevadel praktika koguduses.

2019 / 2020 kursuse nädalavahetused on:
27. – 29. september
25. – 27. oktoober
8. – 10. november
13. – 15. detsember
17. – 19. jaanuar
14. – 16. veebruar
13. – 15. märts
17. – 19. aprill
15. – 17. mai

Kursus saab teoks EELK Misjonikeskuse, Usuteaduse Instituudi, Laste- ja Noorsootöö Ühenduse ja koguduste koostöös. Siit saab kümme EAPd.

Registreeruda saab siin.

Jälgige ka infot kursuse Facebookis!

“Reede õhtupoolikul tullakse kokku ja kõik algab söögiga,” tutvustab lühidalt õppepäevade käiku Karl Bachmann, 2018/19 a. tudeng. “Järgnevalt räägime kodutööst. Edasi toimub õhtupalvus ning vaba aeg, mida kursusel on üsna piiratult.

Laupäevane hommikusöök algab 8.30. Järgneb piiblikümblus, kus analüüsime mõndasid kirjakohti kas endamisi või koos paarilisega, kasutades selleks erinevaid meetodeid. Edasi tuleb kolmeosaline seminar, kus vahel me lihtsalt kuulame, vahel aga töötame gruppides. Järgneb lõunasöök ja tegevus õues: lihtne liigutamine nagu võidu kelgutamine või mõni sportmäng.

Pärast teist seminariosa tulevad õhtusöök, õhtuprogramm ning palvus, mida korraldavad noored ise järgemööda tubade kaupa. Oleme jagunenud nimelt kasvurühmadesse, kus arutame vahepeal seminaride sisu ja üldse elu üle. Palvust võib korraldada oma valitud meetodil kas Taize stiilis, lihtsalt laulmisena, Jumala sõna kuulamisena – kuidas kunagi. Soovijaile on veel saun, lauamängud, toidujääkide söömine…

Pärast kolmandat seminari pühapäeval tagastame tagasisidelehed, mis meile jagatakse igal korral. Pärast lõunasööki läheme lõpetuseks kirikusse noorteteenistusele.”