Plussmeedia tiim Põhjamaade suurimal kristlikul muusikafestivalil- Maata Näkyvissä

Novembri kolmandal nädalavahetusel käis Plussmeedia tiim Põhjamaade suurimal kristlikul muusikafestivalil – Maata Näkyvissäl. Festivalipäevadel sai osaleja kogeda võimsaid muusikaelamusi, näha erinevaid artiste üle kogu maailma, saada osa Soome suurimast luterlikust jumalateenistusest ning kuulata sõnumit.

19.septembril 1984.aastal suri Soome koolipoiss Timo Vainio koolipäeva ajal südameatakki. Aasta hiljem novembris korraldati tema mälestuskontsert, mille teemaks oli „Maata Näkyvissa“(„Maa paistab“). Üritusel osales 120 noort, kes otsustasid ürituse järgmisel aastal uuesti korraldada. Sealt saigi alguse Soome kristliku muusika suursündmus – Maata Näkyvissä, mis toimub igal aastal Soomes Turku linnas HK Areenal.
Üritust korraldab SLEY (Soome luterlik evangeeliumiühendus) ning sel aastal kogunes ligi 10 000 soome noort festivalile 31.korda. Kolme päeva jooksul toimunud mitmel suurel kontserdil sai kuulata kümneid artiste nii Soomest kui välismaalt. Peaesinejaks oli USA bänd Fireflight. Üles astusid ka alatiseks end Soome publiku südamesse laulnud Juha Tapio, Saraste ja Pekka Simojoki bändiga Exit. Eesti bändidest on festivalil esinenud 2005.aastal Crux.

Juba viiendat aastat osales Plussmeedia tiim festivalil, mis on üks kolmest laagrist, kus saavad kokku tiimid kolmest riigist ja ajakirjast: Eestist Pluss, Soomest Nuotta ja Venemaalt Võbor. Tiimiliikmete peamiseks ülesandeks oli tutvustada eakaaslastele Nuotta ajakirja ning igaüks sai teha ka videointervjuu artistiga. Lisaks sellele, et üritusel oli väga tore olla, said kõik ka tihedate päevade käigus suurepäraseid kogemusi – inglise- ja soome keele praktikat, luua rahvusvahelist koostööd, sõlmida uusi sõprussidemeid ning mis kõige tähtsam – jagada rõõmusõnumit. Muidugi ei saa ka mainimata jätta fantastilist muusikakogemust, mida pakub kõrgetasemeline Soome kristlik muusika.

„Maata Näkkyvissä oli väga lahe soome kristlasi ühendav üritus, mis kindlasti innustab noori järgnema rohkem Jeesusele ning arendab kristlikku kultuuri. Meie Plussiga aitasime seal Nuotta ajakirju jagada ja seda promoda. Kui sina, noor, ei ole seal käinud, siis sa peaksid kindlasti minema,“ kirjeldab festivali Plussmeedia tiimiliige Sander Saard. Julgen tema sõnu kinnitada – festival on hea meeleolu ja sõnumiga üritus. Võiks ju mõelda, et kuidas see üritus on ajahammasratastele vastu pidanud? Vastus peitub selles, et kuigi esinejad ja publik on muutunud, on põhisõnum Päästest jäänud iga festivali kindlaks vundamendiks.

Tekst Hanna Maria Salong
Foto Jegveni Raskatov

Kõiki Plussmeedia videointervjuusid saad vaadata meie Youtubest.

Fotosid esinejatest näed meie Facebookist.