In Välismisjon

Silja, missiooniga noor, parajasti Panamal

Minu nimi on Silja, olen 26 aastane, pärit Taeblast EELK Lääne-Nigula kogudusest. Eelmise aasta veebruarikuust olen teinud koostööd organisatsiooniga Noorte Missioon Laevad (NML) (Youth With A Mission Ships) Havail ja Noorte Missiooniga (NM) (Youth With A Mission) mujal riikides. Minu jaoks on oluline Jumala tahe minu elus, see, kuidas olla õnnistuseks võimalikult paljudele, et seeläbi Jumal saaks inimesi puudutada, muuta nende südameid ja anda neile uus elu. Jumal on saatnud mind mitmetesse erinevatesse riikidesse kohati väga ootamatult, kuid olen seeläbi õppinud Talle rohkem toetuma kõiges ja usaldama Teda ka kõige raskemates olukordades.

Misjonibaasid

Noorte Missiooni üldine missioon on tunda Jumalat ja teha Ta nimi teatavaks (To know God and make Him known). NM kõik baasid üle maailma toimivad sarnaselt, kuid fookused on erinevad vastavalt asukoha vajadustele. Mõni baas on keskendunud noorte misjonäride treenimisele, mõni kohalike koguduste toetamisele, mõni osutab praktilist abi jne. Lühiajalised tiimid teevad koostööd baasi tiimiga ja kohalike kogudustega, kuna nemad tunnevad ümbruskonda hästi ja teavad, millest on enim puudus, kuid alati on oodatud ka tiimi enda ideed.

Hetkel, aprillis 2021 olen ma Panamal. NML eesmärk on minna oma laevadega kohtadesse, kuhu muul viisil ei pääse ning osutada seal meditsiinilist ja muud abi, õpetada inglise keelt ja hügieeni, juhtida piiblitunde, jagada evangeeliumit, palvetada jne. Koostööd tehakse kohalike kristlaste ja organisatsioonidega, kui need olemas on. Fookus on ümberkaudsetel küladel, kus teenitakse näiteks majade ehitamisel, kaevude kaevamisel, koristustöödel, õpetatakse inglise keelt lastele, mängitakse nendega, jagatakse evangeeliumi sõnade ja tegudega, õpetatakse, kuidas elada Piibli juhiste järgi jne. Meil on ka väike paat, mis mahutab 12 inimest, et minna kaugemal asuvatesse küladesse.

Panama vajadused

Panama baasis elab püsivalt üks perekond ja üks vabatahtlik. Hetkel on aga meie misjonimaja täidetud tiimidega, kes on tulnud siia lühemaks perioodiks – nädalaks kuni kaheks kuuks. Enamik on jüngerlusekooli õpilased, kelle praktika toimub siin. Misjonitöö Panamal on äärmiselt oluline, kuna siinne kultuur õpetab lastele varastamist, 15a neiud elavad koos vanemate meestega, naisi ei väärtustata ning keskkond on tuntud pidude, narkootikumide, alkoholi ja prostitutsiooni poolest. Panama vajab hädasti palveid ning Jumala armastust, mis muudaks tervet ühiskonda ja riiki.

Meie tiimi ülesanded

Olen olnud Panamal alates märtsikuust ja olen siin kuni juuni või juuli lõpuni. Panamal on minu vastutada, et saabuvatel noortetiimidel oleks kõik vajalik olemas, et nad tunneksid end hästi ning saaksid keskenduda külarahva teenimisele. Mina ja mu tiim teeme õhtuti kohvi ja teed, kirjutame julgustavaid kirju, palvetame, hoolitseme aiatööde eest, turvalisuse eest, korraldame filmiõhtuid jne. Mul on võimalus aeg-ajalt liituda ka tiimiga, kes teeb lastetööd naabrilastega ning juhib piiblitunde kohalikele. Iga nädal  on meil ühised palve- ja ülistusajad ning iga päev käivad naabrid ja nende lapsed meie ukse taga juttu rääkimas või abi küsimas. Meie misjonimaja on tuntud kui koht, kus saab esmaabi, kuna siinse baasi juhid on meditsiinilise haridusega.

Edasised plaanid

Peale Panamat lähen tagasi Hawaiile või Paapua Uus Guineale ja võimalik, et tulen peale 1-2 kuud jälle Panamale. Minu laiem eesmärk on minna sinna, kuhu Jumal mind parasjagu saadab, ja teenida kõigega, mis mul on. Saan jagada, mida Jumal on mu elus teinud ja kuidas ka teised mu ümber võiksid Jumalat tunda ja Talle elada.

Ühtlasi tunnen, kuidas Jumal on mind viimased aastad ette valmistamas ühte moslemiriiki teenima minemiseks. Ta on mu südamele pannud olla muusikaõpetaja ning selle kaudu teenida ning luua suhteid kohalikega, et seeläbi evangeeliumi kuulutada ja lasta Jumalal südameid muuta riigis, kus peamine usk on islam. Praeguse plaani kohaselt lähen sinna detsembrikuus mõneks kuuks, siis olen Eestis mõned kuud ning seejärel kolin antud riiki. Olen juba praegu õppimas sealset keelt.

Selgituseks: kasutame veebis vaid eesnime, et Silja edasist teenimist mitte ohtu seada.

Kui soovite Silja teenimist toetada, võtke palun ühendust misjonikeskusega.