« All Events

• This event has passed.

Missio Läänemaa “Rõõm vabadusest”

15. august kell 08:00 - 22. august kell 17:00

EELK Lääne praostkonna kogudused koostöös EELK Misjonikeskuse, Eesti Kirikute Nõukogu ning kohalike omavalitsustega kavandavad 15.-22. augustiks 2021 Missio Läänemaad: kristlikku üritustesarja teemaga „Rõõm vabadusest”. Sellega soovime väljendada tänu Eesti vabaduse eest, uuendada koguduse elu ja kasvatada ühiskonnas kristlikku hoolivust.

Missio sõna tuleb ladina keelest ja tähendab läkitamist vastutusrikast ülesannet täitma. Missio kui tegevusformaat põhineb nägemusel kiriku unikaalsest jumalasuhtest, mille kaudu saab maailma uuendada, kui pühendunud kristlasena võtta ühiskonnas julgelt ja aktiivselt vastutust. Peapiiskop emeeritus Andres Põder on öelnud: „Usk ja usaldus Jumala vastu avab reaalsuse selle külje, mis võimaldab enamat kui meie piiratud meeltele paistev tegelikkus eeldada lubaks.” Tänavu kutsume eriti avama sõnade “rõõm” ja “vabadus” kristlikke tähendusi ja vastavalt tegutsema.

Esimene missio Eestis toimus 1991. aastal Haapsalus ja Pärnus, kui kirik sai uue võimaluse hakata tegutsema vabal maal. Selleks tuli omandada uusi oskusi, milleks tulid appi Soome kristlased. Missioid toimus veel 1994., 1997., 2001. ja 2011. aastal.

Missio “Rõõm vabadusest” sünnib koguduste ja laiema kogukonna koostöös.  Nädala jooksul on Läänemaa eri paigus kavas kõigile avatud mitmekesiseid ettevõtmisi eri sihtgruppidele, arvestades viiruseohust tingitud piirangutega. Missio kulmineerub 21.08 Haapsalus, kus õhtupoolikul toimub linnusehoovis tänujumalateenistus vaba Eesti eest.

Missio kohta veel:

Pildialbum konverentsist 21.08. Haapsalu Jaani kirikus

Pildialbum tänujumalateenistusest 21.08 Haapsalu lossihoovis, ka siin

Kokkuvõte konverentsi “Kogudus, osadus, osaduslik kogukond” 21.08 rühmatöödest

Kokkuvõte konverentsist “Kogudus, osadus, osaduslik kogukond” 21.08

Missio sündmuste kava 15.-22.08 2021

Perepäev Haapsalus 21.08 kell 11-16

Misjonikonverentsi “Kogudus, osadus, osaduslik kogukond” kava 21.08.2021

Ajaleht Eesti Kirik 22.06.21: Missio-rännaku peaproov

Missio ettevalmistusest inspireeritud ajakiri Meie Misjon kevad/suvi 2021 pdf

Ajaleht Eesti Kirik 28.04.21: Praoste oodatakse misjonikonverentsile

Pereraadio Meie Misjon saade 1.04.21 Lääne praost Kaido Saakiga