Teenimisaja lävel: Oleniused

Uusim Soome misjonäripere Eestis, Olli ja Salome Olenius koos tütarde Sofia ja Sointuga on asunud elama Tartusse. Oma augustikuises sõbrakirjas kirjutavad nad toetajatele kodumaal muuhulgas nii:

„Tunneme ennast uues linnas ja üürikorteris mõnusalt ning siit pääseb hästi ka igale poole Kagu-Eestis, kus meie töö peaks nüüd sügisel algama. Sofia hakkab käima Pauluse koguduse lastehoius. Tema eesti keel edeneb päris hästi ja arvata võib, et lastehoid annab sellele veel hoogu juurde.

Ollile on eesti keelt õpetanud Susanna, 25 aastat siin elanud eesti filoloogist soomlanna, kelle juurde saab jalgrattaga. Selgus, et tal on viieaastane tütar ja nii me saime suurepärase võimaluse võtta Sofia keelekooli kaasa. Tema saab nüüd mängida uue sõbrannaga ja Salome veeta kvaliteetaega Sointuga kahekesi.

Keeleõpetaja Susanna ja Olli

Eesti keel on soomlasele suhteliselt lihtne aru saada ja õppida, aga kui asi jõuab tekstide koostamiseni, siis enam kuigi lihtne pole. Soome sõnade ja lausete äratõlkimisest ei piisa, vaid nii nagu igas keeles väljendatakse ka Eestis asju teistmoodi kui Soomes. Praegu näib kõige keerulisem just selliste väljendite meeldejätmine, samuti õiged muutevormid. Õnneks on eestlased osutunud väga arusaajateks ja Olli saab kõik asjad eesti keeles aetud, ehkki vigu ilmselt jätkub.

Suvel osalesime me Võru praostkonna lastelaagris Räpinas. Huvitav oli näha, kuidas siin laagreid korraldatakse. Suur osa käis samamoodi nagu Soomes, aga oli ka erinevusi. Paljude laagriliste jaoks paistis kogudus hoopis võõram nähtus ja kindlasti said nad siit kaasa palju uut. Õppida on vastastikku küll ja küll ning järgmisel suvel saame kindlasti juba ise täiel määral laagrite korraldamisse panustada.

Olli oli laagris muuhulgas pillimees.

Sügisel Olli keeleõpe lõpeb ja ees ootab kogudusetöö. Põlvas on eesmärgiks alustada iganädalasi noorteõhtuid ja igal teisel nädalal peab Olli piiblitunde. Saime suvel ühelt vabatahtlikult noortejuhilt teada, et kuna 90ndate alguseni oli noortetöö siin pikalt keelatud, siis kogu Kagu-Eesti peale on regulaarne noortetöö praegu olemas ainult ühes luterlikus koguduses.

Seisame seega suure väljakutse lävel ja palume, et te palvetaksite väga selle töö eest, mida inimlikult paistab võimatu ellu viia. Jumala abiga on aga kõik võimalik! Me ei oota pelgalt imet, vaid asume tegutsema selle nimel, et noori leida. Enne noorteõhtuid on plaanis hakata korradama bändiproove, et selle kaudu võidaks leida tee kogudusse. Eestis näib paljudel noortel olevat muusikaannet, aga see ei pruugi leida rakendust. Soovime pakkuda selleks võimalust.

Salome alustab sügisel pühapäevakooli meeskonnas.  Pühapäevakooli peetakse koguduse ruumides, kus argipäeviti tegutseb kristlik algkool. See algab pärast jumalateenistust ja kirikukohvi ning mõnda vabatahtlikku abikätt oleks veel juurde vaja.”

Põlva pühapäevakooli lõpetamine kevadel 2020

Vaata ka: Uus misjonäripere: Oleniused